Podcast "tARTu hääl"
salvestustugi: Teatritehnoloogia
signatuur: Ardo Ran Varres 
logo: Jaanus Kaasik
podcasti toetab: Tartu linn


Kümnes episood

Meelis Friedenthal. Kuidas ja millest kirjutada head lugu.
08.04.2021
01:53:37
Meelis Friedenthal on kirjanik, teadlane ja loovkirjutamise õppejõud kelle jutukogu kandideeris ka 2020. aasta Kultuurkapitali kirjandusauhinnale. Headest ja huvitavatest lugudest kirjanduses, ajaloos, televisioonis, ja arvutimängudes vestleb Meelis Friedenthaliga Jaanus Kaasik.


Üheksas episood

Kirjanikud Tartu linnamüüril
1.04.2021
01:15:52

Kolmandas kirjanduse podinakastis tutvume ühe põneva teekonnaga. See on kirjanikuks saamise lugu, mille keskmes on absurdihuumori meister Juhan Voolaid, kes valiti tänavu Tartu linnakirjanikuks. Saates kuuleb katkendeid autori enda esituses raamatutest "Tuhastunud külavanem" ja "Hokimängija Tartu linnamüüril". Saatejuht on emeriitlinnakirjanik Mika Keränen.


Kaheksas episood
Elektriteatri piletid kui kunstikogu. 
26.03.2021 
01:28:21
Esimese koroonalaine ajal sai Tartu Elektriteatri „Myjazaki“ plakatist tARTu poele lootuse sümbol. Sulgemine tuli meie jaoks liiga vara, kolme tegutsemiskuu jooksul oli väljaminekuid rohkem kui sissetulekuid ning tõsimeeli arvasime, et saabumas on tARTu poe lõpp.
Olime just teinud sotsiaalmeedias „Myjazaki“ plakati postituse ja kolmandal eriolukorra päeval võttis keegi Tallinnast ühendust ja küsis, et kas saate plakati pealinna panna? Seejärel tuli ostusoov Võrust, seejärel Saaremaalt, siis juba neljas, viies, kuues soovija. Plakateid oli vaja isegi juurde trükkida ning ning koos sellega tekkis ka lootusekiir olukorrast väljumiseks.
Vestleme Andres Kautsi ja Paula Maueriga Elektriteatrist ja piletitest, mida kunstiteostena osta soovitakse.

Seitsmes episood
Mis on nifti ja kuidas seda müüa?

19.03.2021
02:13:52
Kirjanik ja futurist Vahur Afanasjev, IT-insener ja ettevõtja Asko Seeba, semiootik Jaanus Kaasik ja galerist Raul Oreškin avavad teemat, kuidas müüa ja osta krüptokunsti?
Paralleelselt saatega saab jälgida ja kaasa elada Vahur Afanasjevi ja tARTu poe eksperimendile suurimas niftide müügiga tegelevas keskkonnas OpenSea.io.
Vaata Vahur Afanasjevi ja tARTu poe kontot OpenSea lehel.Kuues episood

Heidi Iivari. Kas Tartus tegutseb sariarmastaja?
14.03.2021
01:19:05
Emakeelepäeval mõtisklevad podinakastis kaks Tartu kirjanikku, kelle juured asuvad Soomemaal. Saatejuhiks on kirjanik Mika Keränen ja külas Heidi Iivari, kes on luuletaja, tõlkija ja Soome Instituudi programmikoordinaator. Suvel ilmub Heidi esikluulekogu, mis on kakskkeelne ja kannab pealkirja Tarton sarjarakastaja/Tartu sariarmastaja (Enostone 2021). Kirjanikud vestlevad loovusest ja püüavad leida vastust küsimusele, et mis asi see armastus õigupoolest üldse on?

Viies episood

Kaija Põhako-Esko ja Tõnu Esko. Teadlased, kes leiavad inspiratsiooni kunstist ja ulmest.
06.03.2021
02:18:06
Kaija ja Tõnu kureerivad saabuval suvel Voronja galeriis kaasaegse kunsti näitust "Kolmainsus - Kunst. Teadus. Ulme". Vaid paar nädalat enne kureerimise pakkumist, koostas teadlaste paar soovtegevuste listi ning näituse kureerimine oli üks neist. Kas tegu on saatuse või juhusega? Mis rolli üldse juhused teaduses mängivad? Mis on teadusel ühist kunstiga ning millised kokkupuutekohad ulmega? Kas ka kõige pöörasem ulme võib ühel hetkel reaalsuseks saada?  


Neljas episood

Contra. Kas külahull on hea olla?
09.02.2021
01:21:17 Mis toidab loovust? Kas sa oled hull? Kas sa hoolid sellest, mida teised Sinu kohta arvavad? Kui sa lööksid mulle penalti, kumba nurka? Loovusest ja jalgpallist räägivad Urvaste külahull Contra ja Vuonislahti külahull Mika Keränen.


Kolmas episood

Maari Soekov. Müstiliste tegelastega Tartus.
30.01.2021
01:12:43 Kolmandas saates räägime kunstnik Maari Soekoviga luukeredest, lehma kolpadest ja loomajäänustest aga seda ainult esimestel minutitel. Edasi piilume Maari maailma ning saame tuttavaks nähtamatute olenditega, kes Tartus oma elu elavad, ning aeg-ajalt Maari piltidel end ilmutavad.

Teine episood
Siin Psühhoteek!
15.01.2021 kell
01:01:32
Esimeses Psühhoteegis salvestatud saates "Siin Psühhoteek!" (tARTu podcastide sarjas) räägivad Ahto Külvet ja režissöör Aleksandr Heifets Eesti lugude sarjas valminud lühidokumentaalist "Muusika, mida ma veel ei tea" (Taiga Film 2021). Film on Psühhoteegist ja vinüülimaaniast ning esilinastub pühapäeval 17.01.2021 Tartu Elektriteatris.


Esimene episood
Kairo. Kas Tartu võib tissidega olla?
30.12.2020
01:25:32
Esimene saade algab tegelikult 21-sel minutil. Enne seda toimub soojaks rääkimine, mille käigus lahkame esimese tARTu hääle, Kairo, luukeresid või õigemini seda ühte, mille ta kapist välja on lasknud. Aga veel räägime Kairoga tema argipäevast ja võimalikkusest kunstnikuna ära elada ning loomulikult tissidega Tartust ka.