Teekond valendikule

Koos uue aasta algusega laienesime ühe ruumi võrra ning avasime näitusesaali Peeter Alliku näitusega "Teekond valendikule".
tARTu poes avaneb 21.01.2021 kell 12 näituste ruum, mille avaväljapanekuks on Peeter Alliku „Teekond valendikule“, kus saab näha kunstniku seni avaldamata akvarelle, mis on peamiselt maalitud 2019. aasta suvel Kursi talus. Mõned näitusel olevad teosed pärinevad aastast 1989.

Peetri akvarellide näitust oleme ette valmistanud enam kui aasta. Alguse sai see viimasel kohtumisel Peetriga, kui leppisime kokku, et 2020. aasta suvel tema akvarellidest näituse avame. Poole aastase viibe põhjustasid mitmed ootamatud sündmused, muuhulgas ka võimalus tARTu poe laienemiseks, mille avalöögiks Peetri „Teekond valendikule“ saab.

Peeter Allik (1966 - 2019) on õppinud Tartu Kunstikoolis, Kunstiakadeemia Tartu osakonnas ning külalisõpilasena Eesti Kunstiakadeemias. Ta on kunstis kasutanud erinevaid meediume. Avalikkus mäletab teda eeskätt julge ja omapärase huumoriga kunstnikuna, peamiselt graafika ja suuremõõtmelistea maalide kaudu. 1988.aastal asutas Peeter Allik Kursi koolkonna. Aastatel 2001–2004 oli Peeter Allik Academia Non Grata õppejõud, osaledes aktiivselt tudengite perfomance`ites. Akvarellistina ta avalikkusele tuntud pole. Näitus „Teekond valendikule“ täidab selle lünga.


Eelmine
Kas Tartu võib tissidega olla?
Järgmine
Koroonaaeg on kunsti müügile kasuks tulnud

Lisa kommentaar

Email again: