Et teil oleks lihtsam jõulukinke valida, panime omalt poolt kokku jõulusoovituste TOP10. Ostmiseks tuleb täita tellimusleht või tulla poodi kohale. Head vaatamist ja valimist! 
1
Hersoni kunstniku Viktoria kujundatud „Eesti-Ukraina kalender 2023“


Viktoria on alates 24. veebruarist 2022 iga päev saatnud galerist Raul Oreškinile kirja, milles ta kirjeldab oma läbielamisi sõjakoldes, püüdes paralleelselt jätkata igapäevatööga, luues uusi teoseid. Kaugjuhtimise teel kureeris Viktoria mais 2022 tARTu galeriis näituse „Päästik“, kus osales 38 Ukraina kunstnikku ning külalisena ka seitse Eesti loojat. Igapäevase kirjavahetuse ja näituse kureerimise eest pälvis Viktoria kevadel Kultuuri Teo preemia. Sõjakoldes kujundas Viktoria Eesti-Ukraina kalendri, kus on ära märgitud mõlema riigi rahvuspühad ja muud olulised sündmused. Alates 2. oktoobrist 2022 elab Viktoria Tartus.

Hind:
A3 kalender 25€
A4 kalender 20€

Kalendri ostmiseks vormista tellimus siin.

2
Malle Leisi akvarellid


Malle Leis on Eesti kunstiklassika üks säravaimaid legende. Paljude mällu on sööbinud Leis puhta värvikülluse ja selgete popilike kujunditega, mis väljenduvad nii tema maalikunstis kui graafikas. Õrnas tuules õõtsuvad kõrrelised, kirkates toonides puuviljad ja õiteilus natüürmordid on sümbolid, mis on saanud Malle Leisi kunsti esindavateks elementideks.

Kuni aasta lõpuni saab tARTu poe teisel korrusel näha ja kaasa osta Malle Leisi akvarelle ja siiditrükke. Vaata lähemalt SIIN.

3
Toomas Kuusingu graafika


Toomas Kuusingu meelismotiiviks on kujutada "harilikke inimesi" talle omase noorusliku mässumeelsuse ja revolutsioonilisusega. Ta osutab oma loomingus poliitilistele valupunktide läbi kõverpeegli. tARTu e-poest saab osta nii raamitud kui raamimata kujul Kuusingu graafikat. Vaata lähemalt SIIN.4
Peeter Krosmanni „Tartu on Tartu on Tartu“ prindid

Peeter Krosmann sulatab traditsioonilise maalilise lähenemise, kaasaegse arusaamaga ümbritsevast maailmast. Teda tuntakse eelkõige linnavaadete maalijana, aga ta on ka hinnatud portretist. tARTu e-poest saab osta Krosmanni printe tema viimaselt Tartu näituselt "Tartu on Tartu on Tartu". prindid saabuvad müüki novembri teisel poolel. Tutvu printide valikuga SIIN.

Hind alates 30€

5
Marge Nelgi miniatuurid

Marge Nelgi muinasjutulised illustratsioonid erinevatele raamatutele on võtnud miniatuurse kuju ja saanud taha paela, et need jõulukuusele või miks mitte hiljem ka seinale riputada. Miniatuurid saabuvad müüki novembri teisel poolel. Tutvu miniatuuridega siin.

Hind 15€

6
Sashami „Peipsiveree kalender 2023“

Kunstnik Sashami iga-aastane Tartu kalender on tartlaste poolt armastatud ja oodatud. Sel aastal on kalender Peipsiveere teemaline, olles jätkuks Sashami suvisele näitusele Voronja galeriis.
Vaata ka teisi kalendreid.

Hind 15€

7

Peeter Alliku akvarellid


Peeter Allikut iseloomustab eeskätt julge ja omapärane huumor, mida ta on esitlenud peamiselt graafika ja suuremõõtmeliste maalide kaudu. 1988. aastal asutas Peeter Allik Kursi koolkonna. Tema akvarellide sarjaga "Teekond valendikule", millega omakorda avati kaks aastat tagasi tARTu näituseruum, saate lähemalt tutvuda SIIN. 

8
Ikoonilaadsed jõuluehted

Ikoonilaadsed nukktegelased, mis sobivad majahaldjaks ning jõulude ajal isegi kuuse külge riputamiseks. Autor Kaili Kask. Saabuvad müüki novembri teisel poolel.

Hind 45€

9
Kinkekaart


tARTu poe kinkekaart vabalt valitud summale, mille eest saab osta tARTu poes ja tARTu e-poes ning kokteilibaaris NAPP

Kogu summat ei pea korraga ära kulutama, märgime jäägi kaardile ning oste võib hajutada aasta peale. Kinkekaardi kehtivus 1 aasta.

Kinkekaardi saab valida vabalt valitud summale.

10 
Petrõkivka jõuluhted

Viktoria Berezina käsitsi maalitud jõuluehted kahes suuruses.  

Hind 25€ ja 30€